رصد و تحلیل جامعه

۲۲ بهمن، عهد با خداست، مسئولین بی‌عرضه شادمان نباشند
1398/11/23

💠 ۲۲ بهمن، عهد با خداست، مسئولین بی‌عرضه شادمان نباشند

     

🔺 در قلب هر فردی که دغدغه پیاده‌سازی قرآن در جامعه، وجود دارد، می‌داند ایجاد انقلاب در ساختار سیاسی یک کشور، سرعت‌دهنده و شتاب‌دهنده‌ی انقلاب‌های بعدی خواهد شد.

🤝مردم ایران به رهبری امام خمینی(رحمة‌الله) بر سر عهد خود با خدا، ساختار شاهنشاهی پهلوی را در هم شکستند و ساختار ولایت را جایگزین نمودند. در ۲۲ بهمن سال ۵۷، تغییر ساختار تثبیت شد و چنین روزی نمادی شد تا جامعه‌ی ایران، هر سال با خدای خود در همه میادین تجدید عهد نماید که «أَنِ اعبُدُوا اللَّهَ وَاجتَنِبُوا الطّاغوتَ».

⭕️ دیروز مردم ایران، در چهل و یکمین سال، یکبار دیگر بیعت خود را با خدا نو نمودند؛ هر بیعتی معنویاتی به همراه دارد بدین معنی که نور الله به قلب جمیع شرکت‌کنندگان در بیعت می‌تابد و در اصطلاح قرآنی، خداوند قلب‌ها را تزکیه می‌نماید، مانند بیعت شجره قبل از صلح حدیبیه در زمان پیامبر(ص)، به همان شکل قطعاً تزکیه خداوند در قلب همه شرکت‌کنندگان در بیعت، در سراسر ایران عزیز رقم خورده است.

📍اما تجدید عهد مردم گیلان از جمله مناطق برف‌زده مانند رشت، رودبار، صومعه‌سرا، لاهیجان، رودسر و... معنویاتی وصف ناشدنی به همراه داشت؛

صبح روز گذشته ۲۲بهمن، حداقل در رشت، ۶۰ سانتی‌متر برف بر زمین نشسته و از ۷ صبح بارش تندِ برف به همراه وزیدن باد شدید همراه بود که شرایط خاصی را به‌وجود آورده بود.

       

- از طرفی ۶۰ سانتی‌متر برف بر زمین نشسته بود

- از طرف دیگر می‌شود گفت شرایط هوا هم شرایط کولاک بود

- و از طرف دیگر مسئولین بی‌عرضه انگار که خواب مانده بودند و تا اتمام مراسم ۲۲ بهمن در میدان شهرداری، تمام راه‌های اصلی و اعلام شده راهپیمایی، بسته و پر از برف بود.

- و جمله‌ی شهردار رشت را نیز در کنار همه موارد مذکور، باید گنجانید که شب قبلش در اخبار رسمی شبکه استان بعد از توضیحاتی پیرامون آماده باش ستاد بحران، جمله آخری که از او پخش شد چنین بود: ”مردم نگران نباشند، ما هستیم“.

👌 شرایطی ناجوانمردانه که حداقل در ظاهر امر به انسان مخابره می‌نمود که مسئولین از جمله شهرداری و ستاد بحرانی که از چندین روز قبل آماده باش بودند و... بیشتر تمایل دارند مردم به راهپیمایی نروند تا اینکه افراد بیشتری بتوانند حضور به هم رسانند؛

       

در چنین شرایطی خیلی‌ها نمی‌توانستند حتی از خانه یا محله خود بیرون روند و اگر موفق می‌شدند می‌بایست چندین کیلومتر، بعضاً بالای ده کیلومتر را پیاده تا محل تجمع(میدان شهرداری)، نه در شرایط عادی بلکه در شرایط مذکور طی می‌نمودند. شرایطی که در ابتدای امر می‌بایست اراده‌ها را از بیرون آمدن به نیت ۲۲ بهمن سست می‌نمود.

🔅 با تمام ‌اوصاف عده‌ی قابل توجهی خود را هر طور که شده رساندند و خیلی‌ها قلبشان آنجا بود اما موفق به حضور نشدند.

   

🔴 مجموع این افراد با خدای خود بیعت نمودند که ما بر سر عهد خودمان هستیم و به واقع فضای معنوی عجیبی را به‌وجود آوردند که هیچ تصویری نمی‌تواند آن معنویات را بازگو نماید؛

 

اما مسئولین بی‌عرضه شادمان نباشند البته فیلم و عکسش را می‌گیرند در نهایت مصادره به مطلوب می‌کنند که زیاد مهم نیست ما با خدای خودمان تجدید عهد نمودیم که بر سر عهدمان با خداوند هستیم که تا زمانی که طاغوت را از همه ارکان جامعه خالی ننماییم از ”جهد فی سبیل الله“ در جامعه برای زدودن طاغوت دست نخواهیم کشید.

ان‌شاءالله