رصد و تحلیل جامعه

غیر مومنین عقل مومنین را ندارند؛ از گفته حسن عباسی تا قفل شدن اندیشه‌ی لیبرال‌ها
1397/11/19

 

کاخ سفید را حسینه میکنیم

چند روزی است که در فضای سایبر پیرامون گفته دکتر حسن عباسی نقدها و تمسخر‌هایی صورت می‌گیرد که جای بسی تأمل دارد که چگونه بعضی مسائل برای عده‌ای بدیهی است ولی برای بعضی دیگر غیرممکن و دست نیافتنی؟!

داستان از این قرار است که در راستا و پیرو ابلاغیه رهبر معظم انقلاب پیرامون پروژه قرن جدید، دکتر حسن عباسی به عنوان تنها کسی که در سیزده سال گذشته توانسته بیش از ۹۰۰ جلسه کرسی نظریه‌پردازی به صورت مستمر برقرار کند، شروع به تبیین آرمان‌ها و رویاهای اسلامی-ایرانی می‌کند.

از جمله رویای اسلامی پیروزی حق بر باطل است و این رویای اسلامی برای انسان مومن بدیهی است یعنی بداهت در این است که باطل جای خود را به حقیقت می‌دهد.

فراموش نکنید که آمریکایی‌ها می‌گفتند که ما ایران را اشغال می‌کنیم و سپس مساجد آنها را به "نایت‌کلاب" و "کاباره" تبدیل می‌کنیم.

اما وعده‌ی الله حق است و به وقوع خواهد پیوست، و روزی آمریکا نیز اسلامی خواهد شد اروپا نیز اسلامی خواهد شد وقتی مومن اعتقاد و باورش این است که «جاءَ الحق و زهق الباطل انَّ الباطل کان زهوقا» که باطل رفتنی است و حق خواهد آمد سعی و جهاد می‌کند که او نیز در این حقیقت سهمی داشته باشد تا خدای خود را راضی گرداند. و لذا انسان مومن به ”زهق الباطل“ باور دارد و جزء بدیهیاتش است.

و فرمود: والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا که و نرید أَنْ نَمُن الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم أئمة و نجعلهم الوارثین

در این عقلانیت انسان با ایمان، حسینیه شدن کاخ سفید چیز عجیبی نیست و جزء کوچکی از اهداف مومنین است. اما انسان‌های سکولار و لیبرال جامعه خود را می‌بینیم آنچنان متشبث به غرب شده‌اند که حتی فکر کردن به آن را نیز به خود اجازه نمی‌دهند و بعد از شنیدن آن سخنان اندیشه‌شان قفل می‌شود چون به مثابه انسان با ایمان نمی‌تواند تعقل کنند و در نتیجه شروع به تخریب و تمسخر می‌کنند، آنچنان از ادبیات‌شان معلوم است که هیچ باوری به نصرت الهی ندارند و خداوند در باورشان هیچ جایگاهی ندارند و مرعوب دشمن خود می‌باشند و به معنای حقیقی لیبرال و غیر مومن‌اند، زیرا که رعب از دشمن در قلب انسان مومن، معنا ندارد. انسان لیبرال جامعه‌ی ایران نمی‌توان تعقل انسان مومن را درک کند، لذا شروع به تخریب و استهزاء او می‌کنند.

حال آنکه انسان مومن و انقلابی جامعه باید بداند که تا انسان غربی و شرقی را به دین خود در نیاورده، نباید دست از جهاد و مبارزه بکشد.

نه تنها کاخ سفید را حسینیه خواهیم کرد بلکه زمین را تبدیل به مسجد می‌کنیم.

ان‌شاءالله